Poznajemy świat zawodów

Dnia 4 grudnia 2019r. uczniowie klasy IIc, IIb, IIIa i Ib odwiedzili  Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach.  Zajęcia odbywały się w  trzech laboratoriach: Laboratorium Robotów, Laboratorium Badania Produktu i Laboratorium Medycznym. Poznały dwa roboty Edisona i Ozobota. Następnie  zobaczyły jak wygląda prawdziwe laboratorium chemiczne oraz jak naukowcy pracują na co dzień. Najwięcej emocji wzbudziły roboty w Laboratorium Medycznym. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej. Z wielkim zaciekawieniem oglądały eksponaty związane z życiem i twórczością pisarki. Najbardziej podobały się dzieciom zabawki z tamtych czasów oraz drewniany, ciężki tornister, który pisarka nosiła do szkoły. Wszyscy sprawdzili, jak klęczało się na grochu. Chętnie wzięły udział w interesujących zajęciach ”W świecie baśni”. To był udany wyjazd. Wycieczka została zorganizowana w ramach  realizacji innowacji „Poznajemy świat zawodów”. Uczniowie poznali zawód programisty, chemika, ratownika medycznego  i kustosza.

                                              mgr Ewa Szorc    mgr Karolina Zielińska

Skip to content