Powitanie jesieni w lesie Kumiecie

W ramach edukacji społeczno – przyrodniczej  uczniowie  klasy IIc  wybrali się na wycieczkę do lasu  w poszukiwaniu jesieni. Na polance spotkali panią leśnik Marzannę Konieczny. Celem zajęć było rozpoznawanie drzew, krzewów i roślin zielnych, zebranie darów jesieni do kącika przyrody i rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem lasu. W czasie spaceru po jesiennym lesie pani leśnik bardzo ciekawie opowiadała  o roślinach i zwierzętach występujących w lesie Kumiecie,  pokazała   czym różnią się poszczególne gatunki drzew i krzewów, zwróciła uwagę na ochronę przyrody.

Następnie uczniowie  zabrali się za zbieranie śmieci w ramach akcji  „Sprzątanie świata.” Po pracy czekało przygotowane ognisko, na którym uczniowie upiekli sobie kiełbaski.

Gorąco dziękujemy pani leśnik za zieloną lekcję przyrody.

Skip to content