Polacy – bohaterowie nauki

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika

#550rocznicaUrodzinKopernika

Uczniowie klas VIIIa i VIIIc naszej szkoły podjęli się ważnego i ciekawego zadania – przybliżenia sylwetek polskich uczonych w ramach projektu „Szkoła Przyjaciół Kopernika”. 15 marca zaprezentowali wystawę pt. „Polacy – bohaterowie nauki”, którą obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Organizatorzy wybrali osiem wybitnych postaci, żyjących na przestrzeni wieków i reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Są to: Jan Heweliusz, Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Ignacy Łukasiewicz, Ernest Malinowski, Henryk Arctowski, Marian Rejewski i Wilhelmina Iwanowska.  Uczniowie pomysłowo wykorzystali manekiny, które ubrali w stroje z epoki oraz zaprezentowali wielkich Polaków. To wystawa o ludziach, o pasji, z jaką poznawali świat, o ich życiu i osiągnięciach. Mamy nadzieję, że zaprezentowane postacie naukowczyń i naukowców staną się bliższe, a ich dokonania (choć może dziś nie w pełni zrozumiałe) pozostaną w pamięci naszych koleżanek i kolegów. Oby były inspiracją do własnych poszukiwań naukowych.

Dziękujemy państwu Jasionowskim za wsparcie.

Skip to content