Pieczemy pierniczki u pani Gosi

Ze Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się nam  też zapach pierników. Staramy się pielęgnować  polskie świąteczne tradycje, dlatego klasa IIIc z Jedynki  12 grudnia  spotkała się w kuchni  ZSZ. Pani Gosia Tałejszys i jej uczniowie  uczyli  nas jak  wypiekać pyszne pachnące ciasteczka . Wałkowaliśmy ciasto i wycinaliśmy pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu  dekorowaliśmy pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. W miłej atmosferze dzieci uczyliśmy  się pracować w grupach. Przygotowanie pierniczków bardzo się nam podobało,  a w sali unosił się wspaniały  aromat pieczonych  ciasteczek, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Każdy z nas zabrał własnoręcznie upieczone ciasteczka do domu, oby obdarować swoich bliskich. Gorąco dziękujemy Pani Gosi  za  pomoc i zaproszenie.

Skip to content