Piątoklasista z „Jedynki” laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Maciej Buńko, uczeń klasy V c Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie z Historii organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W etapie wojewódzkim tego konkursu Maciej uzyskał znakomity wynik i znalazł się w gronie najlepszych uczniów w województwie (warto podkreślić, że udało się to tylko trzem piątoklasistom). Uczestnicy konkursu musieli się wykazać nie tylko wiedzą wykraczającą poza zakres nauczania historii w szkole podstawowej, ale także umiejętnością analizy tekstów źródłowych, ilustracji i map oraz objaśniania związków przyczynowo-skutkowych.

Historia, szczególnie najnowsza, jest prawdziwą pasją Maćka, którą zaszczepił u niego jego tata.

Ucznia do konkursu przygotowywała nauczycielka historii – pani Anna Milewska.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi  i  życzymy  jeszcze wielu sukcesów w przyszłości.

Skip to content