Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Nasi najmłodsi uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Później złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!  Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka ,,Wnuczka antykwariusza” podarowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz broszura informacyjna dla rodziców. Oprócz tego dzieci otrzymały zakładki do książek i list do rodziców.

Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych książek.