Pasowanie na czytelnika

   

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarza, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.

    Dzieci z klas I nie mogły się już doczekać uroczystości, odwiedzali bibliotekę od kilku dni na każdej przerwie. W końcu 17 marca zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, bezbłędnie odgadywali bajkowe zagadki.  Nie sprawiły im one żadnej trudności. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, aby służyły uczniom jak najdłużej. Jednak najwięcej radości sprawiło pierwsze samodzielne wypożyczenie książki . Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece nasi nowi czytelnicy otrzymali ciekawe książki do wspólnego czytania razem z rodzicami. Życzymy im, aby zapał do czytania nigdy nie minął.

Skip to content