Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Organizowane co roku przez bibliotekarza, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Dzieci z klas I nie mogły się już doczekać uroczystości, odwiedzali bibliotekę od kilku dni na każdej przerwie. W końcu 21 lutego zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki z klasy VII a. Bajkowe zagadki nie sprawiły im żadnej trudności. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki, aby służyły uczniom jak najdłużej. Jednak najwięcej radości sprawiło pierwsze samodzielne wypożyczenie książki. Na pamiątkę nasi nowi czytelnicy otrzymali piękne drewniane zakładki.

Życzymy im, aby zapał do czytania nigdy nie minął.

Skip to content