Parada Postaci Literackich na Pikniku Rodzinnym

Piękną Paradą Postaci Literackich zakończyliśmy nasz projekt czytelniczy pt. ,, Zachęcamy do czytania”, który trwał od 9 kwietnia do 12 czerwca 2018 roku. Celem tego projektu było promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Wszyscy uczniowie czytali wybrane przez siebie książki na godzinach wychowawczych. Na ich podstawie  chętne dzieci wykonywały różne prace plastyczne lub literackie np. okładkę do książki, ilustrację ulubionej baśni, plakaty promujące czytelnictwo, recenzje ulubionych książek lub list do autora książki. Wszystkie prace można obejrzeć w bibliotece, zapraszamy. Dzieci uczestniczące w paradzie wzięły udział w konkursie na najciekawsze przebranie, nagrodami  były oczywiście książki do przeczytania w wakacje.

Skip to content