OK, czyli Obrońcy Klimatu w SP1

Tydzień Edukacji Globalnej właśnie się skończył, ale nie działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Nie chodzi o to bowiem, aby robić coś od akcji do akcji, lecz by trwać w dążeniu do celu. Nasz cel: dbać o świat, dbać o klimat, dbać o człowieka! Założyliśmy w tym roku grupę OK, czyli Obrońców Klimatu i dalej naradzamy się, jak – oczywiście małymi krokami – wspierać naturę.
Z przeprowadzonej ankiety wiemy, że stan wiedzy człowieka o ochronie matki Ziemi i ojca imieniem Klimat nie jest doskonały (a zatem i nasz). Jeszcze gorzej z praktyką na co dzień i o taką zmianę chcemy „zawalczyć”. Czy nam się uda? Kto nie spróbuje, ten się nie dowie. Właśnie wczoraj ustaliliśmy dalszy plan działań, w którym na pierwszym miejscu jest edukacja klimatyczna. Brońmy przez zagładą to, co jeszcze mamy! Dla nas i dla przyszłych pokoleń!


                                                                                              OK z wychowawcą Ewą Jurkiewicz

Skip to content