O innej nocy listopadowej…

11 listopada to święto Polaków i w tę noc właśnie uczestnicy gminnego projektu „Dobry start, lepsze jutro” postanowili uczcić owe święto w nietypowy sposób, mianowicie twórczością. Nie dziwi to ze względu na fakt, iż uczniowie nasze szkoły z klas IV-VII znajdujący się w tej grupie to uczestnicy warsztatu kreatywności, prowadzonego przez E. Jurkiewicz.

Spotkanie rozpoczęły ciekawe zabawy ruchowe, w tym tworzenie pomników – figur. Nie zabrakło umysłowych rozgrywek, m.in. planszowych gier, zagadek i im podobnych.

Głównym zadaniem, którego podjęli się nocni goście gołdapskiej jedynki, to tworzenie prac plastycznych z sypkich materiałów (kaszy, ryżu, pisaku i in.). Nie zabrakło w nich symboli patriotycznych z uwagi na Święto Niepodległości. Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, wspierający ów projekt, byłby zapewne dumny z uczniowskich wytworów. Było co oglądać. Kilka prac pozostało na pamiątkę, jednakże większość miała krótki „żywot”, gdyż „malowane” palcami obrazy zmieniano, by opowiedzieć wydarzenie zgodne z uczniowskimi scenariuszami teatralnymi. To taka mała premiera przed wizytą w Olsztynie, w Teatrze Pisaku (byli na sztuce „Mały Książę”).

12 listopada rankiem kreatywność zrobiła się senna i uczestnicy tej innej nocy listopadowej udali się do swoich domów na zasłużony odpoczynek.

Zmęczeni, ale szczęśliwi opowiadali rodzicom swoje wrażenia.

Skip to content