Narodowe Święto Niepodległości

Szkoła Podstawowa nr1z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi uczciła 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Poświęcenie milionów Polaków walczących o wolność naszego kraju to dziedzictwo, do którego zawsze będziemy powracać. Świętując ten dzień dajemy wyraz naszej miłości do Ojczyzny.15 listopada o godz.1000 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych Gości. Montaż słowno – muzyczny pt. „Barwy mojej Ojczyzny” wykonali uczniowie klas VIa, VIb, VIc przygotowani pod kierunkiem wychowawczyń – p. Danuty Bartos, Agnieszki Wasilewskiej i Marzanny Zienda-Pawluczuk oraz nauczycielki muzyki p. Ewy Dzbyńskiej. Pięknej recytacji wierszy towarzyszyły podniosłe pieśni patriotyczne. Uroczystość stała się ciekawą lekcją historii, dostarczyła wielu przeżyć i wzruszeń.

Skip to content