Nagroda główna „Planety Energii” dla pierwszaków z Jedynki

Klasa Ic ze SP nr 1 zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” organizowanym przez Grupę ENERGA i zdobyła nagrodę główną – dwudniową wizytę centrum edukacyjnego „Planeta Energii” w Gołdapi.

W konkursie wzięło udział prawie 300 nauczycieli i niemal 4,2 tys. uczniów, którzy dzięki materiałom edukacyjnym organizatora odbyli blisko tysiąc lekcji dotyczących prądu oraz zrealizowali wiele ciekawych działań dodatkowych. Uczniowie wykonali wiele doświadczeń, budowali proste obwody, poznali niebezpieczeństwa, jakie niesie nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych, oraz uczyli się zasad prawidłowego korzystania i oszczędzania energii elektrycznej, poznali pojęcie elektrośmieci.

Klasa Ic i wychowawczyni Ewa Szorc

Skip to content