,,Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima.”

W szkolnej bibliotece 9 maja 2013 roku odbył się I etap  konkursu  recytatorskiego poświęconego twórczości Juliana Tuwima , jednego z patronów roku 2013. Jest on jednym z najpopularniejszych polskich poetów, który towarzyszy nam od najmłodszych lat. Wszyscy znamy ,, Słonia Trąbalskiego”, ,,Lokomotywę”, ,,Murzynka Bambo”, i inne wesołe wiersze, które uczą nas i bawią.

Doskonałą okazją, by przypomnieć o nich , był konkurs skierowany do uczniów klas I- III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, wszyscy pięknie recytowali. Po burzliwych obradach Jury do kolejnego etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 15 maja w Bibliotece Pedagogicznej zakwalifikowały się:

I miejsce- Sylwia Anuszkiewicz kl.3b i Patrycja Dąbrowska kl.3c

II miejsce- Julia Kowalska kl.1a i Maja Nowikowska kl.3b

III miejsce- Kinga Wałejko kl.2a i Julia Skiba kl.1a

Wyróżnienia: Magdalena Żamojtuk kl.2a i Martyna Świerzbin kl.3c

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję, a laureatom i wyróżnionym życzę dalszych sukcesów.

Skip to content