Młody Strażnik Parku 2015

Troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie „Młody Strażnik Parku 2015” zorganizowanym przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z 7 szkół naszego powiatu. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o walorach przyrodniczych i turystycznych naszego regionu a także o ochronie przyrody w Polsce a szczególnie na obszarze Puszczy Rominckiej. Do ścisłego finału przeszła Zuzia Śniczewska i Michał Olszewski z klasy VI b. Ostatecznie Michał zajął III miejsce i otrzymał tytuł Młodego Strażnika Parku a Zuzia uplasowała się na IV miejscu. Bardzo dobrze poradził sobie też trzeci uczestnik – czwartoklasista Kuba Śniczewski, który dopiero w dogrywce ze starszymi uczniami stracił możliwość uczestniczenia w finale.

Skip to content