Mikołaj Kopernika – astronom

19 II 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 1 z okazji urodzin patrona szkoły Mikołaja Kopernika odbył się szkolny konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernika – astronom” dla młodszych uczniów. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do bliższego poznania postaci wielkiego uczonego i jego odkrycia. Ideą artystycznego współzawodnictwa jest zainteresowanie najmłodszych astronomią. Wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych w dowolnych technikach. Komisja nie miała łatwego zadania ze względu na wysoki poziom i kreatywność. Po długich obradach doceniła wielkie zaangażowanie i wyróżniła wszystkie prace małych artystów. Pani dyrektor Beata Karpińska wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i inscenizacją o życiu patrona, przygotowaną przez klasę IIc.

Ewa Szorc

Skip to content