Matematyka w Mobilnej Pracowni Komputerowej

W czerwcu 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie wzbogacili swoją wiedzę  jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie, a także zdobyli  nowe kompetencje  cyfrowe. To nie wszystko!
Szkoła  wygrała mobilną pracownię komputerową, składającą się interaktywnego monitora i 16 laptopów wraz z przenośną szafą, która  umożliwia ich przechowywanie i zasilanie.

Laptopy wykorzystujemy nie tylko na lekcjach informatyki. Uczniowie klasy 5a przekonali się, że lekcje geometrii nie muszą być nudne. Z entuzjazmem odkrywali własności kątów i trójkątów z programem Geogebra. Na kolejnej  lekcji utrwalali swoje wiadomości o trójkątach korzystając z przygotowanych przez nauczycielkę zadań w aplikacji LearningApps.