Marzec miesiącem matematyki

  • Dzień liczby Pi    

Marzec to miesiąc, w którym przypada kilka świąt  i wydarzeń związanych z matematyką. Jednym z nich jest przypadający 14 marca dzień liczby Pi. W tym dniu uczniowie obejrzeli prezentację, dzięki której  zapoznali  się z jedyną liczbą, która ma swoje święto, rozwiązywali rebusy, a ósmoklasiści uczestniczyli w specjalnie przygotowanym na ten dzień Escape Roomie.

  • Konkursy Matematyczne

       W Turnieju Matematyczno – Logicznym siódmoklasistów rywalizowało  sześć dwuosobowych  zespołów.  Po rozwiązaniu przez uczestników 10 zadań konieczna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzców.

 I miejsce zajęły Emilia  Jabłońska i Anna Wądołowska z klasy 7a,

 II miejsce – Gabriela  Brodowska i Filip Fiszer z kl. 7b,

 III miejsce – Michalina Kowalewska i Dawid Łopiński z 7c.

          Czwartoklasiści także zmierzyli się z zadaniami matematyczno – logicznymi.  W konkursie „Myślę logicznie” zwyciężyła Natalia Pawlukanis z kl. 4a, II miejsce zajął Antoni Gryniewicz z 4b, a III miejsce Natasza Stawińska z 4a.

           W klasach piątych i szóstej odbyły się konkursy klasowe. Uczniowie rywalizowali w dwu i trzyosobowych grupach.  Najlepsi byli:

w klasie 5a – Aleksandra Skiba i Lena Jankowska,

w klasie 5b  – Maja Aneszko i Amelia Grotkowska.

w klasie 6a –  Olivier Krzemiński, Dorian Leśny i Roksana Aneszko.

          17 marca nasi uczniowie tradycyjnie wzięli udział w Kangurze Matematycznym. Wyniki tego konkursu poznamy w maju.

  • Zajęcia edukacyjne.

          Wiele działo się też na lekcjach. Były gry dydaktyczne, stacje zadaniowe, wirtualne Escape Roomy i inne formy aktywności matematycznej.  Do zabawy z matematyką włączyli się też uczniowie klas młodszych. Wykonali plakaty z działaniami matematycznymi, uczyli się programować z Lightbotem, samodzielnie wykonywali tangramy, kolorując czarno-białe szablony, a  następnie z rozciętych figur układali obrazki według gotowych wzorów oraz wymyślali własne. 

        Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, rozwijali logiczne myślenie i pobudzali swoją wyobraźnię. Przekonali się, że matematyka nie musi być nudna. Marzec dobiegł końca, ale…  Królowa Matma zostaje z nami.

                                                                                     Nauczycielki matematyki

Skip to content