Mało kto wie, że w Argentynie…

„Dia del Colono Polaco” (Dzień Polaka Emigranta) jest świętem narodowym od 8 czerwca 1995 roku

 W drugi piątek  bieżącego miesiąca w naszej szkole po raz pierwszy poświecono  więcej uwagi faktowi, iż Argentyna jako jedyne państwo obchodzi święto narodowe poświęcone Polakom. To piękny zwyczaj, o którym warto przypominać młodzieży szkolnej.

Tego dnia uczniowie wypełnili ankietę dotyczącą Dnia Polaka i Argentyny.  Kto wiedział – napisał, kto nie – dowiedział się wiele nowego, np. o istnieniu dwóch rodzajów argentyńskich flag.

Wcześniej (w maju) chętne klasy wraz z wychowawcami podjęli próbę kontaktu ze szkołą lub inną placówką w Argentynie. Listy pisali w dwóch wersjach językowych: angielskim i polskim. Na finalny efekt poczekamy do jesieni.

                                                     Organizatorki Anna Skiba i Ewa Jurkiewicz

Skip to content