Lepiej nie dokarmiać ptaków wcale, niż robić to źle

Jak dokarmiać ptaki?

Nikt lepiej nie odpowie na to pytanie niż  pani leśnik. Uczniów z   Jedynki odwiedził  pan podleśniczy Henryk Bazylewicz  z Nadleśnictwa Gołdap. Opowiedział  dzieciom, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Dowiedziały się, że jeżeli zdecydują się dokarmiać ptaki, to należy kontynuować  aż do wiosny. Ptaki dokarmiane stają się mniej samodzielne w poszukiwaniu pokarmu. Brak pokarmu w karmniku, dla wielu  ptaków może skończyć się tragicznie.

„Lepiej nie dokarmiać wcale, niż robić to źle”

  1. Nie wolno podawać produktów solonych.
  2. Nie wolno podawać dużej ilości okruchów chleba, gdyż kwaśnieje.
  3. Nie wolno przerywać dokarmiania, zwłaszcza pod koniec zimy, gdzie szczególnie trudno ptakom znaleźć wystarczającą ilość pożywienia

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w lesie Kumiecie.

Klasa IIIa  IIb    IIc IIe

Ewa Szorc, Sylwia Ostrowska, Małgorzata Rybak i Beata Bielawska

Skip to content