Lekcja patriotyzmu w Jedynce

Ostatnie dni przebiegają pod znakiem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Nasza społeczność szkolna uczciła ten uroczysty czas lekcją patriotyzmu. Patronowały nam słowa Jana Pawła II „ Naród, który traci pamięć jest narodem bez przyszłości”.

Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Beata Karpińska, prezentując Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, który szkoła otrzymała z rąk Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty za działania promujące postawy patriotyczne.

Prowadzący uroczystość- Aleksandra Galińska i Oskar Piniaga przypomnieli okoliczności towarzyszące wydarzeniom związanym z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości oraz przywołali pamięć o Polakach, którzy za walkę o wolność płacili często najwyższą cenę.
W podniosły nastrój wprowadziły nas wiersze oraz pieśni zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły. Szczególnie wzruszająca była pieśń w wykonaniu Julii pt. „Niepodległość”, została ona nagrodzona gromkimi brawami.

Spotkanie było okazją do refleksji nad własną przynależnością narodową i polską historią. Świętując ten dzień chcieliśmy dać wyraz naszej miłości do Ojczyzny.

Dziękujemy bardzo gościom za udział w tym wydarzeniu.

Skip to content