Kraina Pieczonego Ziemniaka w Ogrodzie Bajek „SOWA” w Kaletniku

19 i 20  września 2013r.  klasy IIa, IIb, IIc i IIIa z SP nr 1 odwiedziły Krainę Pieczonego Ziemniaka w Ogrodzie Bajek „SOWA” w Kaletniku.

 W leśnej scenerii, wśród barwnych bohaterów bajek i zaczarowanych chatek uczniowie na  chwilę przenieśli się w zaczarowaną krainę bajek  rozwijając i pobudzając swoją wyobraźnię. Dzieci wzięły udział w: Ziemniaczanej Zgaduj – Zgaduli -Skąd wywodzi się ziemniak ?” , poznały  ciekawe nazwy ziemniaków, wiersze o ziemniakach , potrawy ziemniaczane,  wzięły udział w inscenizacji „O kartoflu”, konkursach „Sadzenie ziemniaków na czas”, „Wykopki” , „Zbieranie ziemniaków”, wybierały Królową Ziemniaczaną i Króla Ziemniaczanego. Piekły ziemniaki w garnku żeliwnym w ognisku z serem i ziołami a potem z wielkim apetytem degustowały. Nawet mżący deszcz nie popsuł nam humorów.

Ewa Szorc Anna Puza  Ewa Mioduszewska Małgorzata Rybak  Beata

Skip to content