Konkurs informatyczny Bóbr

W dniach 13 i 14 listopada br. 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII Konkursie Informatycznym Bóbr.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym jego celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.

Konkurs przebiega w tym samym czasie we wszystkich krajach na północnej półkuli. Zawody były organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej  www.mCourser.pl. Obecna edycja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji! Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu.

Nad przebiegiem konkursu czuwały panie E. Olszewska i D. Bartos.

 

Skip to content