Klasowa Wigilia w VIIb

21 grudnia w klasie VIIB odbyła się klasowa Wigilia. Na spotkanie o godz. 1700 zostali zaproszeni rodzice, dyrekcja szkoły, a także nauczyciele.

Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, którego tematem były zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Chwile zadumy i refleksji przyniosły recytacje wierszy m.in. L. Staffa, C.K. Norwida, K.I. Gałczyńskiego oraz śpiewane wspólnie z gośćmi kolędy. Nie obyło się bez wzruszeń przy dzieleniu się opłatkiem i składaniu sobie życzeń.

Wszystkim smakowały przygotowane przez mamy łazanki z makiem, pierogi z grzybami, piernik, makowiec i inne tradycyjne potrawy.

Klasowe spotkania wigilijne sprzyjają budowaniu więzi, przekazywaniu wartości i zachowaniu tradycji.

Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie, za z sercem przygotowane pyszności.

Danuta Bartos

Skip to content