Jesień w lesie Kumiecie

Szumiał las, śpiewał las,
gubił złote liście..”

8 października 2018 r. klasy I c i II c z Jedynki pojechały na wycieczkę do lasu w ramach realizacji programu przyrodniczego „4 pory roku w lesie Kumiecie.” Las przywitał nas piękną, jesienną pogodą. Na polance czekała pani leśnik  Agnieszka Iber z Nadleśnictwa Gołdap i zaprosiła  uczniów  na spacer. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, a następnie rozpoznawali rośliny zielne, krzewy i drzewa po liściach, nasionach i  korze. Najciekawszym punktem wycieczki było spotkanie pod najstarszym drzewem – okazałym świerkiem, który ma około 200 lat. Ogłaszamy konkurs na imię dla tego drzewa. Dzieci słuchały odgłosów lasu. Spotkanie  zakończyło się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem, który ufundował tatuś Piotrusia pan Daniel Jejer. Uczniowie zabrali „skarby lasu”: szyszki, listki, patyki i żołędzie.

Serdecznie dziękujemy pani leśnik i czekamy na następne spotkanie.

 Ewa Szorc   Marlena Guźniczak

Skip to content