II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Za nami „II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek” organizowany przez naszą szkołę, który w tym roku zatytułowany został „Leć kolędo, leć…” Honorowy Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto.

            Do konkursu zgłosiło się  8 szkół min. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich,  Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, Szkoła Podstawowa z Galwieć, Szkoła Podstawowa z  Dubeninek, Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki z Grabowa,   Zespół Placówek Oświatowych z Bań Mazurskich oraz gospodarze czyli uczniowie  Szkoły Podstawowej  nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika.

            Celem konkursu  była popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwienie na ich piękno poprzez ukazanie ich różnorodności, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, stworzenie świątecznej atmosfery oraz promocja młodych talentów.  Poziom z roku na rok jest coraz wyższy i  zainteresowanie szkół konkursem  coraz szersze, za co ogromnie dziękujemy opiekunom i instruktorom uczestników występujących na  scenie.

            Do konkursu przystąpiło 46 uczniów z oddziałów przedszkolnych, klas II – III, klas IV- VI i klas VII – VIII oraz 4 zespoły  nowość w kategoriach w tym roku.  Jury ocenił wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki, walory głosowe, czystość i poprawność wykonania, znajomość tekstu, poczucie rytmu, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy śpiewali z wykorzystaniem podkładów muzycznych i własnej aranżacji instrumentalnej. Jury w składzie Ryszard Dudko, Remigiusz Chmiel i Piotr Bardoński nagrodziło następujących uczniów:

Kategoria „O”

 I miejsce – Nadia Katarzyna Solnica Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun  Pani Natalia Fiodorowicz

II miejsce  – Wiktor Biłda Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie – opiekun Pani Maja Zaniewska

III miejsce – Roksana Sarosiek Szkoła Podstawowa Galwiecie – opiekun Pani Magdalena

 Grzeszczak

Kategoria klas I – III

I – miejsce Łukasz Pojawa Szkła Podstawowaw w Dubeninkach  – opiekun  Pani Grażyna Hącia

II miejsce Anna Kaca Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun Pani Barbara Nierwińska

III miejsce – Milena Kisyk Zespół Placówek Oświatowych Banie Mazurskie  – opiekun Pan Tomasz Kardel

Sebastan Rompel – nagroda publiczności Szkoła Podstawowa nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika – opiekun Pani Karolina Zielińska

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Monika Figurska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun Pani Barbara Nierwińska

II miejsce – Julia Tobolska Szkoła Podstawowa nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika – opiekun  Pani Ewa Dzbyńska,  Pani Ewelina Banach – Bardońska

III miejsce Roksana Masianis  – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun Pani  Barbara Nierwińska

Kategoria VII – VIII

I miejsce – Amelia Święcka Szkoła Podstawowa nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika – opiekun Pani Ewa Dzbyńska,  Pani Ewelina Banach – Bardońska

II miejsce – Maria Banach Szkoła Podstawowa nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika – opiekun Pani Ewa Dzbyńska,  Pani Ewelina Banach – Bardońska

III miejsce – Julia Oszkinis Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich – opiekun Pani Patrycja Magielicka

 Nagroda Publiczności Gabriela  Typyło – Zespół Placówek Oświatowych Banie Mazurskie – opiekun  Pan Tomasz Kardel

Kategoria Zespół

I miejsce klas I B – Szkoła Podstawowa nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika – opiekun Pani Karolina Zielińska

II miejsce  – Marysia Osińska, Szymon Chmielewski, Milena Sikorska,  Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie – opiekun Pani  Maja Zaniewska

III miejsce – „Świąteczne Trio” –  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – opiekun  Pani Stanisława Mossakowska

                Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Burmistrz Gołdapi i  Rada Rodziców, a wręczała je Sekretarz Gminy Gołdap Pani  Anna Rawinis.

            Bardzo dziękujemy sponsorom bez, których uroczystość miałaby inny wymiar dziękujemy: Restauracji “Turystyczna„ Panu Jackowi Bogdan i jego świetnej ekipie, Panu Grzegorzowi Zarzyckiemu – ‘Przedsiębiorstwo  Handlowo – Usługowe „Figaro plus”, Pani Ewelinie Kulbackiej „Sala Zabaw Wesoły Kangurek”, Panu Mariuszowi Kowalczuk Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Dyrektor Sylwi Ostrowskiej i Marzannie Zienda – Pawluczuk, Pani Justynie Rymarskiej, Pani Beacie Szumlińskiej, Pani Ewie Dzbyńskiej, Pani Ewelinie Banach – Bardońskiej, Pani Urszuli Mossakowskiej, Pani Ewie Wróbel.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy  radosnego kolędowania przy choince w ciepłej, rodzinnej atmosferze Niech kolęda rozbrzmiewa w waszych  sercach i rodzinnych domach tego  Państwu i sobie  życzymy.

Do siego Roku !!!

Skip to content