I Ty segreguj odpady

15 lutego 2013 roku w Szkole Nr 1 w Gołdapi odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Lenarczyk i panem Łukaszem Kacprzykiem z Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska.

Pan Łukasz zaprezentował ciekawe filmy na temat segregowania odpadów, recyklingu, zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecania środowiska. Zwrócił uwagę na to, że nie wszystkie odpady należy wyrzucać do śmieci , ponieważ niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla środowiska. Na takie śmieci przeznaczone są specjalne pojemniki oraz są wyznaczone instytucje, które przyjmują niebezpieczne odpady. Pani Małgorzata mówiła pierwszakom o potrzebie ograniczania ilości śmieci przez stosowanie opakowań wielokrotnego użytku, zachęcała do selektywnej zbiórki odpadów domowych z plastiku, metalu, szkła i papieru. W praktycznym ćwiczeniu nauczyły się rozróżniać kolory pojemników do poszczególnych śmieci, wyrabiały nawyk zbierania surowców wtórnych. Uczniowie zbierają nakrętki, płyty i baterie.

Szczególną uwagę zwrócili na to, iż każdy od najmłodszych lat może przyczynić się do ochrony środowiska. Wystarczy tylko, że pójdzie na zakupy z własną torbą i nie będzie kupować reklamówek w sklepie. Zajęcia były bardzo ciekawe i w znaczący sposób wzbogaciły ekologiczną wiedzę uczniów.

Za aktywny udział dzieci zostały nagrodzone niespodziankami.

Skip to content