I Konkurs Kolęd i Pastorałek

„- Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, leżące pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa” – tymi słowami  otworzyła I Konkurs Kolęd i Pastorałek  Sylwia Ostrowska Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi.

Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Burmistrza Gołdapi i wzięli w nim udział uczniowie ze szkół: z Bań Mazurskich, Grabowa, Galwieć, Zespółu Placówek  Edukacyjno Wychowawczych  oraz uczniowie naszej szkoły.

Zaśpiewali  wybrane przez siebie kolędy, pastorałki. Śpiewano zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się najlepiej, jak potrafili wprowadzając widzów w cudowny, świąteczny klimat. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Robert Magielnicki, Remigiusz Chmiel, Piotr Bardoński i ks. Mariusz Pawlina. Jury po burzliwych naradach wyłoniło następujących laureatów.

 

Uczniowie klas „O”

miejsce I – Lena Brzozowska – „Kolędnicy Wędrowali” – SP Galwiecie

miejsce II – Magdalena Borysiak – „Świeć gwiazdeczko świeć” SP Galwiecie

 

Uczniowie klas I – III

miejsce I – Jan Banach – „Hejże ino dyna, dyna” – SP 1

miejsce II- Eliza Dzbyńska – „ Dzisiaj w Betlejem” – SP 1

miejsce III – Aleksander Łaguna – „Chojka” ZPEW Gołdap

 

Uczniowie klas IV – VI

miejsce I Aniela Leśniak – „ All you want for Christmas…” – SP Banie Mazurskie

miejsce II Julia Tobolska  – „ Cicha noc” – SP1

miejsce III Nikola Preduta – „ Od serca do ucha” – SP Grabowo

ex aequo

miejsce III – Maria Banach – „ Przybieżeli do Betlejem…” – SP 1

 

Uczniowie klas VII – VIII Gimnazjum

miejsce i – Emilia Stankiewicz – „Gdy się Chrystus Rodzi”  – SP 1

miejsce II – Weronika Gil „Jezus malusieńki” –  Gimnazjum  Banie Mazurskie

miejsce III – Nikola Kardel „ Lulajże Jezuniu” – Gimnazjum Banie Mazurskie

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy  i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Dyrekcja i organizatorzy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem  I Konkursu Kolęd i Pastorałek i wsparcie finansowe – nagrody rzeczowe,  Radzie Rodziców dziękujemy za możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku, oprawie muzycznej z Domu Kultury za piękne brzmienie, sklepom – Sklep Wielobranżowy Figaro, Delikatesy Centrum Paderewskiego i Piekarni PSS Społem, jury za obecność i profesjonalną ocenę uczestników konkursu. Jednak największe podziękowania należą się dzieciom za ich obecność, odwagę, chęci i cudowną atmosferę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Organizatorzy konkursu: Ewa Dzbyńska, Urszula Mossakowska, Ewelina Banach  – Bardońska, Bogumiła Mazurek – Glińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content