Gdzie się kryją witaminki?

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w II a będące podsumowaniem bloku tematycznego „Jem to, co zdrowe”. Dzieci uświadomiły sobie, że wszyscy potrzebujemy witamin. Bez nich można  chorować i źle się czuć. Dlatego powinniśmy jeść żywność bogatą w witaminy: warzywa, owoce, jajka, mleko, produkty zbożowe. Dożo radości i humoru dostarczyła inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”. Śmieszne też były układane przez dzieci rymowanki o zdrowiu. Zdobytą wiedzą popisały  się na edukacji plastycznej, na której korzystając z kolorowych czasopism  wykonały własne piramidy zdrowia.

SAM_0506

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapskiego Funduszu Lokalnego.

stopka sponsorów

Skip to content