Gazety i czasopisma

17 maja  2017 r. pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Danuty Bartos udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Gołdapi na lekcję biblioteczną: „Czy warto czytać gazety i czasopisma?”

Bibliotekarka pani Jadwiga Święcka ciekawie omówiła podział periodyków ze względu na częstotliwość ukazywania się, przewidywanego odbiorcę oraz treści zawarte na ich łamach. Mówiła o zawartości tych wydawnictw. Dyskutowaliśmy na temat naszych zainteresowań i preferencji czytelniczych. Następnie oglądaliśmy dostępne w bibliotece  czasopisma, wyszukiwaliśmy interesujące artykuły. Uwagę naszą zwróciły archiwalne numery nieistniejącej już gazety lokalnej „Z bliska”. Przeglądanie ich zawartości przyniosło wiele emocji, gdyż na zdjęciach sprzed lat zobaczyliśmy naszych starszych braci i znajomych.

Lekcja była pozytywnym przeżyciem, istotnie poszerzyła naszą wiedzę. Z biblioteki wyszliśmy przekonani, że warto czytać gazety i czasopisma.

klasa VIb

 

Skip to content