Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole

Nasza szkoła włączyła się w obchody  Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Od 2 do 6 października, we współpracy z Polskim Towarzystwem Dysleksji Oddział w Suwałkach, podjęto szereg działań,  których celem było popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji. Uczniowie klas IV rozdawali koleżankom i kolegom podczas przerw wesołe ćwiczenia doskonalące umiejętność czytania i pisania. Rodzice natomiast otrzymali ulotki informacyjne. Nauczyciele uczestniczyli w 2 szkoleniach w Gdańsku,  zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Dysleksji nt. psychologicznej i pedagogicznej diagnozy dysleksji rozwojowej. Szkolenie prowadziła prof. zw. dr hab. M. Bogdanowicz.

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Ulotki oraz inne materiały informacyjne nt. dysleksji dostępne są u pedagoga szkolnego.

Skip to content