Empatia, życzliwość, wrażliwość…

W tym roku szkolnym po raz kolejny prowadziliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci   ze szkoły w Abong Mbang w Kamerunie. Jest to katolicka szkoła podstawowa św Alojzego, prowadzona przez s. Alicję Adamską ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej. Do akcji włączyły się zarówno dzieci z grup przedszkolnych, jak i z klas I-VI. Całość koordynowały członkinie i opiekunki Koła Przyjaciół Dzieci Afryki. Zebrane przedmioty zostały wysłane bezpośrednio na placówkę misyjną w Afryce.

Mamy nadzieję, że sprawimy odrobinę radości małym mieszkańcom Afryki, pomożemy im zdobywać wiedzę i budować lepszą przyszłość.

Nasze dzieci uczą się dzięki temu wrażliwości społecznej, umiejętności okazywania dobrych uczuć oraz pomagania innym.

Więcej o Fundacji:

http://www.dzieciafryki.com

Na facebookowej stronie Organizacji pozarządowej Dzieci Afryki ukazał się wpis dotyczący naszej akcji. Zapraszamy do odwiedzin i komentowania.

Zrzut ekranu 2015-05-15 20.01.08

 

Skip to content