Echo kreatywnego września w gołdapskiej „Jedynce”

W ramach projektu„Oddycham Świadomie” („OŚ”), dofinansowanego ze środków Gminy Gołdap,
a realizowanego m.in. we współpracy zPCPR i SP1, uczniowie klasy Vd gołdapskiej „Jedynki” zorganizowali tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem „Święto Kreatywności
w atmosferze życzliwości”, zapoznając społeczność szkolną z pojęciami języka żyrafy (empatycznego, pożądanego na co dzień) i języka szakala (agresywnego, nieoczekiwanego w kontaktach) – zgodnie
z klasyfikacją Marshalla Rosenberga. Wszystko po to, by zamknąć usta słownej przemocy. Najmłodsi „zerówkowicze” kolorowali żyrafy, trochę starsi z klas I-III spotkali się z „panią kropką” na lekcjach,
a jeszcze inni – tworzyli plakaty z hasłami o nietworzeniu plotki, pisali rymowanki, przeprowadzali klasowe debaty o języku żyrafy i szakala. Organizatorzy piątoklasiści stworzyli wspólnymi siłami klasowy wierszyk:

„Kropka to tylko tyle i aż tyle,

Że każdy ją pamięta.

Kropka kończy zdanie,

A nie pytanie,

Zatem jest twierdzeniem,

Inspiracją w parze z myśleniem,

Życzliwością się objawia,

Tu i tam się wciąż pojawia.

Kropki są wszędzie –

Naokoło i na zakręcie,

W szkole, w ZOO i koło szopki,

My lubimy kropki…”

I kropki królowały16 września br. na strojach uczniów i pracowników szkoły. Dzień dał się zapamiętać jako życzliwy, uśmiechnięty i pomysłowy. W organizację oprócz wychowawczyni włączyły się jeszcze 3 nauczycielki, w realizację – cała szkoła. Warto nadmienić, iż jednym z punktów programu było… wymyślanie zadań na kolejne kreatynę święto w 2020 roku. Zebrane pomysły będą punktem wyjścia do tworzenia w kolejnym wrześniu. I zapewne będzie barwnie, kropkowo i pouczająco, co można wyczytać i z tegorocznych obchodów uwiecznionych na fotografiach.

                                                                                                                      – wychowawczyni piątej „d” –

Skip to content