Dzień Tabliczki Mnożenia

Sprawozdanie z X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Mikołaja Kopernika w  Gołdapi

Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach pojawiły się informacje o wydarzeniu a na  drzwiach sal lekcyjnych plakaty wykonane przez uczniów, które zachęcały wszystkich do przypomnienia i utrwalenia tabeli mnożenia i dzielenia.                    Od rana wybrani przez koordynatorów egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u uczniów i pracowników szkoły. Wszyscy, którzy odpowiedzieli poprawnie na 5 pytań wylosowanych, otrzymywali naklejkę ” Eksperta tabliczki mnożenia 2020″. Z godziny na godzinę przybywało ekspertów tabliczki. Na lekcjach matematyki uczniowie brali udział w licznych zabawach, konkurencjach związanych z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji dołączyli  również uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami. Podczas zajęć rozwiązywali łamigłówki, rebusy matematyczne, wykonywali plakaty zachęcające do nauki tabliczki,  oraz  zaprojektowali kwiaty matematyczne z przykładami działań.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki, przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Szkolnymi koordynatorkami były panie : Martyna Gołębicka, Iwona Mor – Iwanicka, Alicja Komorowska.

Skip to content