Dzień otwarty za nami

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi już kilka lat temu podjęła inicjatywę organizowania wiosennych spotkań z przedszkolakami – przyszłymi uczniami naszej szkoły. Ministerialna decyzja o obniżeniu wieku rozpoczynania obowiązku szkolnego upewniła nas, że naszą ofertę należy wzbogacić i rozszerzyć. Do współpracy zaprosiliśmy grupy pięciolatków i sześciolatków z gołdapskich przedszkoli. Dzieci na pierwsze spotkanie – 19 marca – przyszły z wychowawczyniami z przedszkola. Czekało na nie wiele zabaw i gier na sali gimnastycznej przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki drobiazg. Następne spotkanie 20 marca po południu połączone było z Dniem Otwartym Szkoły. W uroczystej atmosferze – odwołując się do ceremoniału szkoły – uczniowie zaśpiewali hymn szkoły. Następnie wierszem, piosenką polską i angielską, tańcem zaprezentowali się nasi uczniowie wszystkich klas. Nie zabrakło też pokazów sportowych. Kolejny punkt Dnia Otwartego to zapoznanie się dzieci i rodziców ze szkołą i wyposażeniem klas, panującą w niej atmosferą, a przede wszystkim uczestnictwo w przeróżnych zajęciach, m.in. ruchowych, plastycznych, mikroskopowaniu, języka angielskiego.
Z przedszkolakami umówiliśmy się na spotkanie 1 września — ale już w roli pierwszoklasistów. Chcemy, aby dzieci śmiało wkroczyły do naszej szkoły.

Skip to content