DZIEŃ KREDKI w naszej świetlicy

22 listopada obchodziliśmy w świetlicy  Dzień Kredki. Jak się domyślacie nudy nie było.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku dzieci wysłuchały piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Wykonaliśmy również wspólnie rysunek do „Bajki o żółtej kredce”. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowaliśmy na „niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”.

Skip to content