Dzień Dziecka w klasie III a

Z okazji Dnia Dziecka, klasa III a, wybrała się w miniony piątek na wycieczkę do Suwałk. Główną atrakcją wycieczki były zajęcia w  Ośrodku Edukacyjnym Biblioteki Publicznej – Midicentrum. Panie instruktorki przygotowały naszej klasie fascynującą lekcję z robotyki uzupełnioną zajęciami kreatywnymi z różnych dyscyplin. Dzieci uczyły się programowania z zestawami LEGO Mechanizmy. Każde dziecko dostało klocki w kształcie krokodyla, które musiało od podstaw złożyć. Zwieńczeniem pracy było odpowiednie zaprogramowanie naszego zwierzaka, aby ruszał paszczą na czujnik ruchu. Wszyscy wykonali zadanie doskonale i z radością obserwowali efekty.
Na koniec wycieczki klasa pojechała do Plazy, gdzie największą frajdę sprawiło dzieciom zjeżdżanie z olbrzymiej, zakręconej zjeżdżalni. Radosnym śmiechom nie było końca.
Mamy nadzieję, że co roku, tak wesoło będziemy spędzali nasze małe święto.

Skip to content