Drugoklasiści poznają czasy PRL-u

11 X 2013r. uczniowie klasy IIc z Jedynki udali się do  Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. Mieczysława Ratasiewicza. Celem zajęć było przybliżenie uczniom dawnych czasów związanych życiem Polaków w PRL-u. Pani kustosz Aleksandra Ratasiewicz   wyjątkowo ciekawie opowiadała o zgromadzonych eksponatach,  tłumaczyła  ,  że na żywność obowiązywały kartki, a po meble  i sprzęt trzeba było stać 2 tygodnie w kolejce. Wiele radości wzbudził wśród dzieci drewniany wózek i tornister, a prawie wszyscy sprawdzali działanie gramofonu i maszyny do pisania.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali przedmioty i zadawali wiele ciekawych pytań, na które otrzymywali wyczerpujące i fachowe odpowiedzi. Zajęcia w muzeum były ciekawą zabawą, a przy okazji świetną lekcją historii.

Ewa Szorc

Skip to content