Czytanie łączy pokolenia

W ramach Tygodnia Bibliotek w SP1 w Gołdapi odbyły się zajęcia pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia”. Zaproszeni goście, babcie naszych uczniów czytały swoje ulubione książki z dzieciństwa. Zajęcia pokazały, że czytanie książek może łączyć pokolenia, że istnieją książki ponadczasowe, na których wychowało się kilka pokoleń.

Młodzi czytelnicy dowiedzieli się, że dzięki literaturze wszyscy mogą znaleźć wspólny język i temat do dyskusji. Babcie opowiadały też o czasach, gdy same były małymi dziewczynkami, jakie miały marzenia, jak wyglądały wtedy książki, można było je porównać i przekonać się jak wiele zmian zaszło w ich wyglądzie. Jedna z babć pokazała jak można spędzać czas wykonując piękne rękodzieło, dzieci podziwiały różne przedmioty, wykonane np. z pudełka po butach. Swoją pasją zaraziła też wnuczkę, naszą uczennicę. Jej prace również oglądaliśmy.

Dziękujemy  babciom za przybycie i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Skip to content