Czytajmy książki

   Coraz większą popularnością wśród dzieci i dorosłych cieszy się telewizja i komputer. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy kochają czytać książki i zdają sobie sprawę z wielu zalet czytania książek. Oto niektóre z nich.
1. Czytanie to świetne ćwiczenie dla naszego mózgu. Podczas czytania starasz się skupić, zrozumieć i zapamiętać wiele rzeczy, odkrywasz nowe pojęcia i miejsca. Czytając powieść, tworzysz w swojej głowie film. Oczy widzą litery, wyrazy, a mózg zamienia je na obraz.
2. Czytanie wzbogaca słownictwo. Podczas czytania książek napotykasz nowe słowa, nie sięgasz wtedy po słownik, ale próbujesz wywnioskować jego znaczenie z kontekstu.
3. Czytanie poszerza wiedzę. Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Dzięki temu lepiej odnajdziesz się w życiu w różnych sytuacjach jakie mogą Cię spotkać.
4. Czytanie poprawia koncentrację i pamięć. Czytając zmuszamy się do skupienia i koncentracji. co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju intelektualnego.
 5.Czytanie rozwija wyobraźnię. Czytając wizualizujesz w głowie miejsca, osoby, sytuacje. Potrafimy przenieść różne sytuacje z książek do życia codziennego, zazwyczaj podświadomie. Ale dzięki temu z wieloma rzeczami radzimy sobie coraz lepiej.
6. Czytanie buduje poczucie własnej wartości. Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz , tym pewniej czujesz się w różnych sytuacjach.
7. Czytanie czyni Cię świetnym rozmówcą. Na pewno znalazłeś się kiedyś w takiej sytuacji, w której nie miałeś nic ciekawego do powiedzenia. Wcale nie musi tak być. Wystarczy, że zaczniesz czytać, a tematy do rozmów same przyjdą Ci do głowy.
8. Czytanie daje satysfakcję i zabija nudę. Jeśli nie masz co robić, chwyć za książkę. Przeniesiesz się do innego świata, poznasz nowe postacie, dowiesz się wielu nowych rzeczy. Musisz znaleźć tylko to, co naprawdę lubisz, co Cię interesuje.
    Korzyści z czytania jest dużo więcej, to tylko niektóre z nich. Dlatego czytajmy codziennie. Sprawmy, że czytanie zawsze będzie kojarzyło się nam z poczuciem bezpieczeństwa i przyjemnością.  Udowodniono naukowo, iż osoby czytające książki są w oczach innych dużo bardziej atrakcyjne ! Nie warto dłużej czekać, łapmy się za książki i czytajmy. Zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Skip to content