Chcę ładnie mówić

W grupach 5-latków odbyły się logopedyczne zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli rodzice i dzieci. 

Ćwiczenia tylko z logopedą w gabinecie nie przyniosą szybko oczekiwanych efektów. Niezbędna jest systematyczna praca i codzienne utrwalanie ćwiczeń w domu. Stąd pomysł          na zajęcia, w których uczestniczą rodzice i dzieci. Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas pracy, ocenić umiejętności, dostrzec problemy. Poznali ćwiczenia i zabawy, które dzieci wykonują z logopedą i które mogą z powodzeniem utrwalać z domu. Wykonywali również ćwiczenia razem z dziećmi. Ćwiczyliśmy m.in. prawidłowe połykanie: dorośli, pijąc herbatę, dzieci – sok. Aby sprawdzić, czy dzieci umieją prawidłowo oddychać, wykonaliśmy test na oddychanie nosem. Dzieci uczyły się również oddychania przeponą.

Współpraca logopedy z rodzicami dziecka jest niezbędnym warunkiem skutecznej terapii. Jedną z form takiej współpracy są wspólne zajęcia.

Skip to content