Certyfikat Jakości Kształcenia

Szkoła Podstawowa nr1 w Gołdapi otrzymała Certyfikat XV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semestrze zimowym roku szkolnego 2020/21.

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak przydatną umiejętnością w naszym życiu jest znajomość języków obcych. Każdy, kto zmierzył się z tym wyzwaniem, wie, że oprócz chęci do pracy, ważna jest przede wszystkim systematyczność. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w codziennej nauce języka niemieckiego i angielskiego wspiera program Insta.Ling. Jest to strona WWW do skutecznej nauki słówek,  do której nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mają bezpłatny dostęp w ramach programu szkolnego.

 Jak  wygląda nauka w praktyce? Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Pracując w swoim tempie na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym, powinni codziennie wykonywać jedną sesję nauki, która trwa około 5 minut. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane do indywidualnych potrzeb.  W efekcie proces nauczania słownictwa przebiega w łatwiejszy i przyjemniejszy sposób.

W tym semestrze również kontynuujemy nasze działania w ramach programu Insta.Ling. Warto wspomnieć, że XVI edycja odbywa się pod patronatem MEiN.

Skip to content