4a w programie „Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie”

Uczniowie klasy 4 a uczestniczyli w interaktywnym spektaklu pt. „Nowa Hydrozagadka”, czyli dzieci i ryby mają głos”, zrealizowany w ramach programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie”. Uczniowie wspólnie z bohaterami przedstawienia zastanawiali się nad rolą wody w naszym codziennym życiu i pomagali im rozwiązać trudne, wodne wyzwania.

            Widowisko składało się z dwóch części. Najpierw uczniowie poznali historię głównych bohaterów – Janka i Majki, którzy swoją postawą próbowali wpłynąć na decyzje małżeństwa, które poszukiwało najlepszego miejsca do budowy domu, gdzie czarny charakter spektaklu – Pani Jola – która zajmowała się sprzedażą gruntów oraz zaaranżowaniem terenów, starała się przekonać małżeństwo do kupna malowniczej działki w pobliżu rzeki. Dzięki interakcji z bohaterami spektaklu uczniowie zadawali pytania i komentowali, biorąc udział w spektaklu nie tylko jako widzowie i obserwatorzy, ale odbiorcy wpływający na przebieg spektaklu i oceniający postępowanie poszczególnych aktorów na scenie.

            Edukacja wodna przybliża i wyjaśnia obszary gospodarki wodnej i zarządzania wodami w sposób gwarantujący ich optymalną jakość i ilość dla przyszłych pokoleń. To kluczowe wyzwanie Wód Polskich i każdego z nas. Interaktywna premiera spektaklu była niekonwencjonalną formą dotarcia do uczniów szkół podstawowych i przekazania wiedzy o gospodarce wodnej. Występ aktorów Teatru Znak oglądali nauczyciele i uczniowie z kilkudziesięciu szkół biorących udział w programie edukacyjnym  Wód Polskich „Aktywni Błękitni – Szkoła przyjazna wodzie”.

Skip to content