Z pustyni przywieźliśmy nie tylko piasek…

W ostatnią środę maja wyruszyliśmy ku wielkiej klasowej przygodzie – wprawdzie trochę nas zabrakło, ale w zastępstwie pojawili się rówieśnicy z IV b. Celem czterodniowej wycieczki była największa pustynia w Europie, czyli… polska Sahara!

Zwiedzanie rozpoczęliśmy już w drodze, zatrzymując się w Częstochowie i zwiedzając Jasną Górę oraz kolejowe muzeum. I potem już był Sławków – miejsce naszych noclegów, cudownie położone w lesie. Ten dzień zakończyło wspaniałe ognisko.

W czwartek zwiedziliśmy centrum Sławkowa i Ogrodzieniec ze wspaniałymi ruinami zamku. Tam mieliśmy warsztaty historyczne i kolagrafii (plastyczne), a nasz udział widać na załączonych fotografiach. Zwiedziliśmy ruiny, zakupiliśmy pamiątki i powrót do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego
w Sławkowie (jesteśmy już członkami PTSM).

Piątek rozpoczęliśmy od wizyty w Gminie Klucze, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem i poznaliśmy legendę, i fakty o powstaniu Pustyni Błędowskiej. Potem doświadczyliśmy jej: gorącego piasku, ubogiej roślinności i dodatkowej atrakcji – sesji fotograficznej młodej pary na pustyni! Pogoda była wymarzona, a my czuliśmy się jak na nadmorskich wydmach. Po pożegnaniu z przewodnikiem weszliśmy na szczyt Czubatki, skąd widać obszar całej pustyni! Nie zwiedziliśmy zamku w Rabsztynie z uwagi na trwające tam prace remontowe –za to następnego dnia zwiedziliśmy zamek w Będzinie. Tu czekała na nas tez niespodzianka z okazji Dnia Dziecka: wizyta w teatrze na spektaklu „Pinokio”. Dobry, zrobił na nas wrażenie! Jak cała wycieczka.

I droga powrotna z tradycyjnym już – na klasowych wyjazdach – pobytem w McDonald’s. I jeszcze upominków moc, i wrażeń moc, nie tylko piasek przywieźliśmy z pustyni. Było warto – połowa z nas, uczestników tej wyprawy, stwierdziła, że może jechać na taką wycieczkę i bez telefonu komórkowego(!) A wszystko sprawiło piękno matki natury, wystarczy spojrzeć na nasze fotki.

Klasa IV d

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


Konkurs dla klas III

Konkurs dla klas III

Regulamin Bibliotecznego Konkursu Pięknego Czytania dla klas III 

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Wczesne wspomaganie

W związku z bieżącą sytuacją, terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, […]

KONKURS „PLASTYCZNY BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR”

KONKURS „PLASTYCZN

W dniu 25.05.2020r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bohaterowie naszych […]

Zajęcia rewalidacyjne

Zajęcia rewalidacyj

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA KARTA ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA REWALIDACYJNE W CZASIE COVID-19

Konkurs

Konkurs

Regulamin konkursu

Terapia logopedyczna ćwiczenia

Terapia logopedyczna

Ćwiczenie analogii Ćwiczenie1 Ćwiczenie2 Ćwiczenie3 Ćwiczenie4

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]