Wycieczka do Warszawy

            13 maja uczniowie naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 41 osób z klas VA, V B, VC, VII B, VIII A. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

 Po pysznym obiadku, który  dodał nam energii i sił, rozpoczęło się zwiedzanie cudownego Zamku Królewskiego. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Zwiedziliśmy część muzealną zamku, przewodnik przeniósł nas w dawne czasy i mogliśmy poczuć magię tego  miejsca.  W Zamku Królewskim w Warszawie zobaczyć można m.in. sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sale sejmowe. Najznakomitsza jest Sala Tronowa w czerwonym aksamicie i złotej dekoracji, warte zobaczenia są też: Sala Rycerska oraz Sala Balowa z największym w Polsce plafonem. Wśród stałych ekspozycji są też: Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej. Cudownie prezentują się  Ogrody Zamkowe, które  zostały ukształtowane na przestrzeni wieków. Zachowały one elementy sztuki ogrodowej z różnych epok historycznych.

            Kolejny etap naszej podróży to szał zakupowy w centrum handlowym „Złote Tarasy”. Zmęczeni udaliśmy się na obiadokolację i zakwaterowanie w hotelu. Po tak wyczerpującym dniu pełnym wrażeń wcale nie chciało się nam spać. Do późnych godzin nocnych pod okiem opiekunów graliśmy w gry planszowe i nie tylko oraz jedliśmy zamówioną pizzę.

            Drugi dzień przywitał nas deszczem. Szybkie śniadanie i w drogę  – cel Park Trampolin,  wcześniej jednak jeszcze lody, gorąca czekolada i „Planetarium”.

            „Stacja Grawitacja” to super miejsce gdzie można oderwać się od codzienności, ale można oderwać się też od ziemi w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ogromny park rozrywki zapewnił nam dwu godzinną zabawę w strefie parku linowego zawieszonego nad  trampolinami, ściance wspinaczkowej i torze ninja.

            Dalsza część naszego planu, czyli  zwiedzanie Rynku Starego Miasta, Grobu Nieznanego Żołnierza i Łazienek Królewskich  legła w gruzach. Deszcz, który nie przestawał padać kazał nam pożegnać się z piękną Warszawą, Warszawą skąpaną w deszczu.

            W drodze powrotnej standardowo odwiedziliśmy restaurację „McDonald’s ” – najedzeni, przejedzeni  i  trochę nienasyceni Warszawą i jej urokami  udaliśmy się w drogę powrotną. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Kategorie wpisu: Aktualności

Napisz komentarz


Zapraszamy do SP 1

Zapraszamy do SP 1

Zapisy do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych trwają.

Mało kto wie, że w Argentynie…

Mało kto wie, że w

„Dia del Colono Polaco” (Dzień Polaka Emigranta) jest świętem narodowym […]

Kodowanie w zerówce

Kodowanie w zerówce

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim koniec przygody […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

Lekcja WDŻ poza murami szkoły

Lekcja WDŻ poza mur

W czerwcowy czwartek umówiłam się na zajęcia WDŻ z wszystkimi […]

Skrócone lekcje

Skrócone lekcje

W czwartek oraz piątek, 13.06. – 14.06., z powodu upałów, […]

SP1 DLA MICHALINKI

SP1 DLA MICHALINKI

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kiermaszu w dniu 31.05.2019 […]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Naro

14 października (wtorek) – ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ JEST TO DZIEŃ WOLNY […]

Witaj szkoło!

Witaj szkoło!

Informacja na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego w dalszej części […]