Warsztaty w Midicentrum

W styczniu uczniowie klas VI c i II c wybrali się na wycieczkę do Suwałk. W kinie obejrzeli film pt. „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”. Jest to kolejna odsłona z udziałem bohaterów baśni Andersena, gdzie wartka akcja, przepełniona humorem nie pozwalała się nikomu nudzić.

                Uczniowie z niecierpliwością czekali też na wizytę w MIDICENTRUM – Kreatywnym Ośrodku Nauki i Technologii. Tam w pracowni robotyki starsi uczniowie konstruowali, programowali i wprawiali w ruch roboty z wykorzystaniem zaawansowanych zestawów klocków LEGO Mindstorms EV3. W tym czasie młodsi uczniowie rozwijali swą wyobraźnię i kreatywną twórczość w pracowni klocków LEGO. Najpierw obejrzeli prezentację o najsłynniejszych wieżach, omówili sposoby ich budowania, a następnie sami tworzyli swoje konstrukcje. Po skończonej pracy prezentowali je innym, dzieląc się uwagami na temat łatwych i trudnych etapów budowania. Na warsztatach każdej z grup było dużo fantastycznej zabawy.

                Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Skip to content