Warsztaty ekologiczne

Uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w warsztatach realizowanych przez Fundację Ekologiczną Arka w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o klimat”, innowacyjnego projektu, w którym do edukacji ekologicznej wykorzystuje się niekonwencjonalne metody i techniki pracy. Ekologia dla odbiorców tych działań ma być ciekawym, emocjonującym wydarzeniem, w którym chętnie biorą udział.

Szkoła jesienią ubiegłego roku zorganizowała u siebie Szkolny Dzień dla Klimatu. Warsztaty przeprowadzone przez Szymona Kołakowskiego, pracownika Fundacji Arka, były kontynuacją rozpoczętych tamtym wydarzeniem działań. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Zastanawiali się między innymi co mogą zrobić dla klimatu w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami, w przyszłości, w domu, oraz w szkole.