Umiem mądrze spędzać wolny czas

Uczniowie SP 1 zakończyli tydzień wakacyjnych zajęć, które zapoczątkowały działania prowadzone w naszej szkole pt „Umiem mądrze spędzać wolny czas” finansowany z Gminnej Komisji Alkoholowej.

Prowadzące zajęcia zapoznały uczniów z mechanizmem uzależnienia oraz rodzajami środków uzależniających. Jednocześnie realizowany był program rozwijania wśród młodzieży wartości moralnych i odpowiedzialnych postaw społecznych przy jednoczesnym podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych. W każdym dniu zajęć towarzyszyła nam książka „Gorzka czekolada” jest to zbiór opowiadań skierowanych do młodzieży napisanych przez laureatów konkursu im. Astrid Lindgren i Andrzeja Maleszkę. Tytułowe ważne sprawy to cenne, życiowe wartości takie jak odwaga, wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, optymizm, pozytywne nastawienie do świata. Każda z tych małych, dużych spraw odgrywa w życiu młodych ludzi niezwykle istotną rolę, ale trudno się o nich rozmawia. Dzięki tej książce, uczniowie mogli utożsamiać się z bohaterami poszczególnych opowieści, wyciągać wnioski, śmiać się i odkrywać ważne, życiowe wskazówki, o których warto pamiętać idąc przez życie. Opowiadania bawią, uczą, wzruszają, napełniają nadzieją.

Rozpoczęliśmy wstęp do kolejnych działań, które już rozpoczną się we wrześniu: a zaczniemy kreatywnie tworząc cuda z galaretek pod okiem mistrzyni Pani Ewy Bogdanowicz – Kordjak, kolejne działanie to happening w szkole i na terenie naszego miasteczka, spotkanie – warsztaty profilaktyczne dla uczniów nauczycieli i rodziców, teatr profilaktyczny z udziałem uczniów naszej szkoły. Działania zakończymy ogniskiem, miejmy nadzieje w zimowej aurze i z pomysłami na kolejną zimową odsłonę naszych działań.

Dziękujemy członkom komisji za przychylność do naszych działań, dziękujemy Burmistrzowi Tomaszowi Rafałowi Luto za wsparcie, Dyrekcji szkoły za okazałą pomoc, uczestnikom za chęci w czasie wakacyjnej laby.

Serdeczne podziękowania należą się także całemu zespołowi restauracji ‚Turystyczna „ na czele z szefem Panem Jackiem Bogdanem. Dziękujemy za pyszne obiadki i mistrzowski pokaz przygotowania od podstaw pizzy. Naprawdę było pysznie.

Organizatorzy

U. Mossakowska

A. Waraksa

S. Ostrowska

M. Zienda – Pawluczuk

J. RymarskaKategorie wpisu: Aktualności, Profilaktyka

Comments are closed.

Sprzątanie świata w IV a

Sprzątanie świata

Klasa 4a wysprzątała bardzo zaśmiecone po okresie letnim okolice wąwozu.

Warsztaty profilaktyczne dla najmłodszych

Warsztaty profilakty

Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne – najtrwalsze, najpewniejsze […]

#sadziMY

#sadziMY

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta […]

Rozkład dowożenia dzieci

Rozkład dowożenia

W linku dostępny jest rozkład dowożenia uczniów w roku szkolnym […]

Międzynarodowy Dzień Poezji – Warsztat Marcowego Wiersza

Międzynarodowy Dzie

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji, z tej okazji […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]