Umiem mądrze spędzać wolny czas

Uczniowie SP 1 zakończyli tydzień wakacyjnych zajęć, które zapoczątkowały działania prowadzone w naszej szkole pt „Umiem mądrze spędzać wolny czas” finansowany z Gminnej Komisji Alkoholowej.

Prowadzące zajęcia zapoznały uczniów z mechanizmem uzależnienia oraz rodzajami środków uzależniających. Jednocześnie realizowany był program rozwijania wśród młodzieży wartości moralnych i odpowiedzialnych postaw społecznych przy jednoczesnym podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych. W każdym dniu zajęć towarzyszyła nam książka „Gorzka czekolada” jest to zbiór opowiadań skierowanych do młodzieży napisanych przez laureatów konkursu im. Astrid Lindgren i Andrzeja Maleszkę. Tytułowe ważne sprawy to cenne, życiowe wartości takie jak odwaga, wolność, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, optymizm, pozytywne nastawienie do świata. Każda z tych małych, dużych spraw odgrywa w życiu młodych ludzi niezwykle istotną rolę, ale trudno się o nich rozmawia. Dzięki tej książce, uczniowie mogli utożsamiać się z bohaterami poszczególnych opowieści, wyciągać wnioski, śmiać się i odkrywać ważne, życiowe wskazówki, o których warto pamiętać idąc przez życie. Opowiadania bawią, uczą, wzruszają, napełniają nadzieją.

Rozpoczęliśmy wstęp do kolejnych działań, które już rozpoczną się we wrześniu: a zaczniemy kreatywnie tworząc cuda z galaretek pod okiem mistrzyni Pani Ewy Bogdanowicz – Kordjak, kolejne działanie to happening w szkole i na terenie naszego miasteczka, spotkanie – warsztaty profilaktyczne dla uczniów nauczycieli i rodziców, teatr profilaktyczny z udziałem uczniów naszej szkoły. Działania zakończymy ogniskiem, miejmy nadzieje w zimowej aurze i z pomysłami na kolejną zimową odsłonę naszych działań.

Dziękujemy członkom komisji za przychylność do naszych działań, dziękujemy Burmistrzowi Tomaszowi Rafałowi Luto za wsparcie, Dyrekcji szkoły za okazałą pomoc, uczestnikom za chęci w czasie wakacyjnej laby.

Serdeczne podziękowania należą się także całemu zespołowi restauracji ‚Turystyczna „ na czele z szefem Panem Jackiem Bogdanem. Dziękujemy za pyszne obiadki i mistrzowski pokaz przygotowania od podstaw pizzy. Naprawdę było pysznie.

Organizatorzy

U. Mossakowska

A. Waraksa

S. Ostrowska

M. Zienda – Pawluczuk

J. RymarskaKategorie wpisu: Aktualności, Profilaktyka

Comments are closed.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH ZEROWYCH

DZIEŃ BABCI I DZIAD

Babcia jest kochana chętna do pomocy przez wszystkie dni w […]

2. miejsce w konkursie Parki Krajobrazowe Polski

2. miejsce w konkurs

Anna Świtaj z klasy VII b, Hanna Talipska z klasy […]

Samorząd Uczniowski z Jedynki rozpoczyna obchody 450 – lecia Gołdapi

Samorząd Uczniowski

8 i 9 stycznia 2020 r. piruety na lodzie wykonali […]

Świąteczne życzenia

Świąteczne życzen

Wesołych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia, wielu radosnych spotkań w […]

Grudniowa  zbiórka nowej drużyny

Grudniowa zbiórka

Podczas Tygodnia Edukacji Globalnejwśród uczniów klasy 5 „d” zawiązała się […]

Zapytanie ofertowe: Przebudowa nawierzchni placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Zapytanie ofertowe:

Załącznik nr 2 – Projekt budowlany na stronie BIP UM: […]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęc

Ogłoszenie Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r. o […]