Uczniowie na zajęciach w Puszczy Rominckiej

W ramach projektu „Zwykłe i niezwykłe organizmy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej” uczniowie klas IV i V  dzięki uprzejmości leśników poznawali lokalną przyrodę na wycieczce krajoznawczej  i zajęciach terenowych w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej.

Podczas zajęć w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach uczniowie zostali zapoznani ze zwierzętami i roślinami występującymi w puszczy.

Następnie wraz z przewodnikami wyruszyli do puszczy na zajęcie terenowe, gdzie mogli nauczyć się rozpoznawać występujące w naszej puszczy drzewa i krzewy oraz zobaczyć z bliska warstwową budowę lasu. Uczniowie dowiedzieli się jak należy  zachować się na obszarach chronionych oraz jak takie obszary są ustanawiane.

W ramach zajęć terenowych nie zabrakło rywalizacji. Część zajęć terenowych miała charakter konkursu rozgrywanego drużynowo, a najlepsze zespoły otrzymały nagrody nawiązujące tematyką do zajęć.

Zwieńczeniem wyjazdu i zajęć w puszczy było wspólne ognisko.

Skip to content