Szewczyk Dratewka

 „Nie bądźmy obojętni,
 gdy komuś smutno jest,
 gdy ktoś cię potrzebuje,
 z pomocą szybko śpiesz!” 

Z takim  przesłaniem uczniowie klasy II c z Jedynki przedstawili rodzicom , uczniom, nauczycielom i przedszkolakom teatrzyk  pt.: „Szewczyk Dratewka”  Janiny Porazińskiej. Uczniowie z wielką radością  i  zaangażowaniem zaprezentowali losy Szewczyka, który  miał wielkie serce. Aktorzy w pięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców, w bajkowej własnoręcznie wykonanej scenografii wspaniale odegrali swoje role. W głównych rolach wystąpili Dawid Łopiński  jako  Szewczyk Dratewka  i Ola Słowikowska jako czarownica. Na wszystkich widzach przedstawienie wywołało ogromne wrażenie. Uczniowie oglądali sztukę z dużym zainteresowaniem, a to głównie zasługa wspaniałej gry aktorów, dziecięcej scenerii, efektów dźwiękowych,  dobranej muzyki  i tańców. Widownia nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami i słodyczami.

                                                                        Klasa II c i Ewa Szorc

Skip to content